Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić

O czym jest poradnik pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić”?

Istnieje wiele przewodników dla rodziców, którzy chcieliby poznać tajniki wychowania dziecka. Ale dlaczego nikt nie pomyślał o stworzeniu takiej książki dla dzieci, które nie do końca rozumieją, czego naprawdę chcą od nich ich rodzice? Zajęło to dużo czasu, ale w końcu pojawił się Dean Burnett i wypełnił pustkę w lekturze, wydając książkę pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić“.

Czego możemy dowiedzieć się z tej książki?

Jeśli nie podejrzewasz, że partnerstwo nastolatka ze starszymi ludźmi jest dla niego naprawdę skomplikowane i niezrozumiałe, warto poprosić kogoś, aby mu wszystko wyjaśnił. Warto określić, czym się nastolatek kieruje, a następnie dajmy mu książkę, która pomoże mu zrozumieć rzeczywistość i wreszcie pozwoli zaprzyjaźnić się z nami.

Jak jest napisana książka?

Należy uznać, że Dean Burnett może odwołać się do młodzieży. Już na początku swojej książki próbuje nawiązać z nimi znajomość, zmniejszyć dystans. Autor z ciekawą prostotą wyjaśnia jednak, kim jest, dlaczego właśnie napisał tę książkę i jak pomoże ona rodzicom się dogadać. A przede wszystkim, robi to z miłością do życia. To, co jest tematem książki powinno być z definicji nudne. A jednak ci, którzy się zwrócą do tej lektury, nie tylko dobrze się bawią, ale też mogą się z niej wiele nauczyć. Autorowi nie jest obce dowcipkowanie, ma ostry język i ciekawe spojrzenie na temat, więc książka pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” (https://www.taniaksiazka.pl/dlaczego-rodzice-tak-cie-wkurzaja-i-co-z-tym-zrobic-dean-burnett-p-1440142.html) nie jest nudna i może być bardzo interesująca dla każdego rodzica i dziecka.

Dla kogo jest napisana ta książka?

Najważniejsze, że ta książka jest dla wszystkich. Oczywiście, ustaliliśmy, że jest ona skierowana do młodych ludzi, ale jak sam Burnett zaznacza, spodoba się ona także wszystkim rodzicom. Bardzo trudno jest mieć dobrą, bezkonfliktową relację między dzieckiem a rodzicem, zwłaszcza, że dana osoba dorasta. Zawsze istnieją różnice w oczekiwaniach lub postawach, a rodzice czasami zapominają, że byli po przeciwnej stronie i sami mieli podobne problemy. Dean Burnett na pewno ci o tym przypomni.

Na jakich zagadnieniach skupia się autor książki?

Autor książki postanowił skupić się na najczęstszych zagadnieniach, dlatego każdy rozdział skupia się na jednym z nich. Od “Traktujesz swój lokal jak hotel!” Po “zrozumiesz, kiedy dorośniesz”, na kolejnych stronach opisujemy sytuacje, które wszyscy znamy z naszego stylu życia.

Ludzie autorstwa Racool_studio - pl.freepik.com