Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić

“Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” – czy warto przeczytać?

Burnett w swojej najnowszej książce pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” przedstawia szereg różnic w rozumowaniu i stosuje wszystkie możliwe kąty patrzenia. Najpierw podchodzi do trudności młodego czytelnika ze zrozumieniem, wykazując wielką empatię, a następnie ze spokojem i humorem wyjaśnia, jak rodzice mogą postrzegać różne rzeczy.

Co możemy zyskać dzięki lekturze tej książki?

Co najważniejsze, Dean Burnett oferuje możliwe rozwiązania, które mogą pomóc członkom obu pokoleń dojść do porozumienia. Co więcej, nie musi nikogo obwiniać ani stawać po niczyjej stronie, ale po prostu wyjaśnia, że zazwyczaj to mózg jest winny za wszystko, a niektóre przedmioty trudno przeskoczyć. Dzięki tym wskazówkom młody człowiek może czuć się całkowicie bezpiecznie – nikt go nie będzie osądzał. Co więcej, nie pomija on trudności, które większość rodziców uważa za nonsensowne, że dziecko wkrótce dorośnie.

Co jeszcze znajdziemy w książce?

Autor skupia się na różnych zagadnieniach, wyjaśniając m.in.:

  • czym jest zdrowie psychiczne,
  • jak o nie dbać,
  • jak się porozumieć z rodzicami.

Każdy ma prawo do spokoju ducha lub do narzekania od czasu do czasu. Wielu nastolatków próbuje uniknąć wszelkich możliwych argumentów, ponieważ bunt powstaje całkiem naturalnie – ale musisz wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić, a jednocześnie unikać tych konfliktów, które powstają z niczego. To wszystko sprawia, że książka pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” jest bardzo cenna, a nie jest to tylko żartobliwa lektura, która będzie całkowicie bezużyteczna.

Próba rozwiązania małych problemów

Jest to książka, która może rozwiązać wszystkie problemy z komunikacją pomiędzy rodzicami i ich dziećmi (czy też na odwrót), które trzeba zbadać. Od każdego z nas zależy, czy zmieni coś i czy poważnie potraktuje to, co jest napisane w podręczniku, czy nie. Niemniej jednak nie mamy wątpliwości, że Dean Burnett zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zająć stanowisko, które wiele by wyjaśniło i sprawiło, że pozornie nie do pokonania problemy i sytuacje będą nieco mniej tragiczne, a może nawet z czasem znikną. Jeśli zrozumiemy drugą stronę, możemy się po prostu dogadać. Autor dołożył wszelkich starań, aby książka była interesująca dla nastolatków – okładka jest kolorowa i przyciąga wzrok, a w jej wnętrzu znajduje się mnóstwo zabawnych ilustracji, a także wiele różnych czcionek.

zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com