Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić

“Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” – o czym i dla kogo jest?

Na rynku jest wiele książek, które mówią, jak rodzice radzą sobie z tymi irytującymi nastolatkami. Czas powiedzieć, jak nastolatki mogą sobie poradzić z tymi irytującymi rodzicami. Tytuł Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić z TaniaKsiażka Deana Burnetta mówi sam za siebie. Została ona wydana przez Insignis Poland.

Dlaczego jest to książka dla nastolatków?

Samotne dorastanie jest trudne, ponieważ nie tylko hormony zmieniają mózg, ale trzeba przerwać od dzieciństwa do dorosłości. To jest początkowy etap życia. Pandemie, zwłaszcza gdy polegają na uczeniu się online i zamykaniu całej rodziny w tym samym mieszkaniu, są niezwykle wrażliwym czynnikiem wywołującym nieporozumienia i konflikty. Jeśli masz już nastolatków w domu, to chcesz, żeby ktoś wyjaśnił nastoletnim dzieciom, dlaczego nie mogą czegoś zrobić, i musi być coś zupełnie innego. Ktoś z zewnątrz wejdzie i ci pomoże. Z tej lektury niezaprzeczalny jest fakt, że nastolatek zrozumie procesy:

  • biologiczne,
  • rodzinne,
  • społeczne,
  • rozwojowe.

To one napędzają jego zachowanie, może pomóc mu je kontrolować.

Co znajdziemy w książce?

Poza istotnymi korzyściami i wnioskami, podziękowaniami i pomocnymi informacjami, ta książka dla młodzieży jest podzielona na sześć rozdziałów. Każdy z nich został zatytułowany jednym z wielu zastrzeżeń najczęściej wypowiadanych przez rodziców. Jednak błędem jest przekonanie to, że każdy rozdział skupia się tylko na tym punkcie z tytułu. Raczej inspiruje nas to do zrozumienia, dlaczego rodzice wysyłają pewną wiadomość i co się za nią kryje. I jak nastolatek reaguje na to, jak jest naprawdę (hormony, faza rozwoju, faza rozwoju mózgu itp.), jak wygląda problem, jakie są wyniki, jakie są rezultaty kłótni, i wreszcie – w jakim kierunku należy nad tym pracować, aby dojść do porozumienia.

Czy rodzice powinni czytać tego typu rzeczy?

Rodzice powinni czytać książkę pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić“, ponieważ zazwyczaj pomaga ona poszerzyć umysł. Dowiemy się, co dzieje się w rozumowaniu i emocjach dziecka, jakie wszelkie motywy/mechanizmy towarzyszą jego reakcjom. Jeśli również przeczytamy tę książkę, obie strony mogą pracować bardziej świadomie, aby poprawić swoje interakcje. Oczywiście, ważne jest, aby używać książki jako możliwego pretekstu do dalszych rozmów rodzicielskich. Treść książki jest zazwyczaj pomyślana jako narzędzie współpracy.

Ludzie - Racool_studio - pl.freepik.com